LOKALIZATOR GPS TK102

Lokalizator ( tracker ) GPS TK102 - opis i parametry

 

Lokalizator GPS TK102 produkowany przez firmę Xexun, jest z pewnością najbardziej rozpoznawalnym i najbardziej popularnym lokalizatorem na świecie. Doczekał się niezliczonej ilości mniej lub bardziej udanych klonów. Paradoksalnie to właśnie liczne „podróbki” przyczyniły się do tak wielkiej popularności tego lokalizatora; Parametrami niewiele ustępując oryginalnej wersji, sprzedawane są w trzykrotnie niższych cenach. Dzięki temu klony TK102 są jednymi z najtańszych urządzeń lokalizacyjnych dostępnych na rynku. Odróżnienie oryginalnej wersji od kopii nie jest łatwe i wymaga odrobiny wiedzy.

TK102 jest tanim, spełniającym swoje funkcje lokalizatorem GPS.  Wszystkie problemy, jakie mogą wyniknąć w trakcie jego użytkowania, wynikają najczęściej z braku elementarnej wiedzy technicznej lub stosowania nieprawidłowych komend ( które mogą się nieznacznie zmieniać w niektórych z produkowanych serii urządzeń ). Należy pamiętać, że sprzedawcy dołączają często nieaktualne instrukcje obsługi, które nie zawsze zawierają komendy i polecenia odpowiednie dla danej serii urządzeń. W takiej sytuacji można spróbować wykorzystać polecenia / komendy dedykowane do lokalizatorów TK102B, TK102-V2 etc. 

Tracker GPS TK102 akcesoria : akumulator, ładowarka, magnes

 

 

 

Lokalizator TK102 sprzedawany jest najczęściej z następującym kompletem akcesoriów :


- Lokalizator TK102

- Dwie pokrywy baterii (z magnesami i bez)

- Zasilacz sieciowy 220V

- Ładowarkę do baterii

- Dwa akumulatory

- Wodoszczelny woreczek

 

Opcjonalnie można dokupić : ładowarkę 12V umożliwiającą podłączenie lokalizatora do instalacji samochodowej oraz akumulatory o różnej wielkości i pojemności.

Podstawowe funkcje lokalizatora TK102 :

dane dotycz

ące położenia ( SMS lub GPRS ), podsłuch otoczenia, "geo-ogrodzenie".

Uwagi :

ma

ła, nie pokrywająca się z podanymi parametrami technicznymi czułość wbudowanych anten GPS i GSM powodująca częstą utratę sygnału, słabej jakości baterie ( akumulatory )

PARAMETRY TECHNICZNE TK102 ( wg danych producent

ó

w )  :

 

- Wymiary : 64mm x 46mm x 17mm

- Waga 50g

- Sieci GSM/GPRS

- Częstotliwość pracy 900/1800/1900Mhz

- GPS chip SIRF3 chip

- Moduł GSM/GPRS Siemens MC56 lub Simcom300 lub Simcom340

- Czułość GPS : -159dBm

- Dokładność GPS : 5m

- Time To First Fix : Cold status 45s

- Dopuszczalna temperatura pracy :  -20°C do +55°C

Lokalizator TK102 - tutorial, opis, sieci, dokładność